Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jordanowie

Karta Dużej Rodziny w wersji elektronicznej

 

kdr2

Od 1 stycznia 2018r. Karta Dużej Rodziny (KDR) jest już dostępna w wersji elektronicznej. Rodziny wielodzietne mogą korzystać z KDR w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych. W obiegu pozostanie również plastikowy nośnik.

Z myślą o upowszechnieniu informacji o systemie ulg i zniżek dla rodzin wielodzietnych powstała Mobilna Karta Dużej Rodziny, która jest wsparciem dla rodzin 3+ w dotarciu do interesujących rabatów dzięki funkcji geolokalizacji. Przedsiębiorcom natomiast pozwala dotrzeć do rodzin wielodzietnych z ciekawymi ofertami, jak również zachęcenie firm do włączenia się do programu Karty Dużej Rodziny.

Jak otrzymać mKDR?

Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny, wystarczy złożyć wniosek o jej wydanie osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jordanowie lub za pośrednictwem ministerialnego portalu Emp@tia .

We wniosku o wydanie Karty Dużej Rodziny w wybranej przez siebie formie – w tym przypadku elektronicznej – należy podać m.in.: imię i nazwisko, PESEL i datę urodzenia wnioskodawcy, jak również te same dane osoby, dla której wnioskuje się o Kartę we wskazanej formie.

Dostęp do aplikacji umożliwiającej wizualizację Karty Dużej Rodziny jest uzależniony od wymogu podania numeru telefonu i adresu poczty elektronicznej.  Dane te są konieczne do założenia konta i jego aktywacji umożliwiającej wizualizację Karty na urządzeniu mobilnym. oraz do odblokowania konta w przypadku zapomnienia hasła przez użytkownika.

Rodzic będzie mógł posiadać na swoim smartfonie lub tablecie Karty swoich dzieci oraz małżonka.

Posiadacz plastikowej Karty Dużej Rodziny chcąc uzyskać dostęp do elektronicznej formy Karty, konieczne powinien zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Jordanowie pok. nr 2 i wypełnić wniosek  w formie papierowej o przyznanie elektronicznej formy Karty.